WITAMY SERDECZNIE NA STRONIE KOMITETU PiS OCHOTA

Klub Radnych PiS Ochota

Łukasz Kwaśniewski - Przewodniczący Klubu Radnych PiS
Nazywam się Łukasz Kwaśniewski. 
Mam 34 lata, żonę, dwoje dzieci i dyplom magistra prawa. 
Pracuję w Urzędzie Patentowym RP. Jestem naczelnikiem Wydziału Prawnego.
Od urodzenia mieszkam na Ochocie. Tutaj chodziłem do podstawówki i ogólniaka.
Zależy mi na Ochocie, dlatego jej służę, jak mogę. Od prawie dziesięciu lat jestem radnym. 
Jestem też przewodniczącym Klubu Radnych PiS, członkiem Komisji Oświaty, Wychowania i Sportu, Komisji Polityki Gospodarczej, Budżetu i Finansów oraz Komisji Rewizyjnej.
Kontakt:

 
Andrzej Jegliński, ukończył wydział Handlu Zagranicznego, Państwowe Studium Stenotypii i Języków Obcych i wydział Prawa i Administracji, Uniwersytet Warszawski.
Związany od wczesnego dzieciństwa (od roku 1962) z Ochotą. Jest mieszkańcem Rakowca i z tego okręgu został wybrany do Rady Dzielnicy Ochota w ostatnich wyborach samorządowych. Uzyskał 955 głosów, co jest czwartym wynikiem w Radzie Dzielnicy.
Uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr. 10 przy ul. Jasielskiej na Rakowcu, a po jej ukończeniu do Liceum im. H. Kołłątaja. Tam należał do 210 WDHiZ im. Cypriana Godebskiego, gdzie był zastępowym w drużynie starszoharcerskiej, a później przybocznym i drużynowym zuchów, przy sąsiadującej ówcześnie z liceum Szkole Podstawowej nr 39.
Wyczynowo uprawiał sport - trenował na "Skrze" biegi długie i średnie, w tamtych czasach był to jedyny w Polsce stadion z tartanową nawierzchnią.
W Radzie Dzielnicy pracuje w czterech komisjach:
- Komisja Zdrowia i Opieki Społecznej,
- Komisja Kultury,
- Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego,
- Komisja Mieszkaniowa,
Jest sekretarzem klubu radnych PiS w Radzie Dzielnicy.
W ochockim komitecie partii sprawuje funkcję Sekretarza, jest członkiem Zarządu warszawskiego okręgu Prawa i Sprawiedliwości.
Zapalony wędkarz, kibic sportowy, miłośnik muzyki i książek, interesuje się polityką, śladami obcych cywilizacji, "nieznanym" -  wszystkim co niezbadane i nieodkryte.
Jedna córka, a od niedawna dziadek.
DYŻUR RADNEGO:
KAŻDY TRZECI PONIEDZIAŁEK MIESIĄCA W URZĘDZIE DZIELNICY PRZY UL. GRÓJECKIEJ 17A W POKOJU RADNYCH NA I PIĘTRZE W GODZINACH 17.00 - 18.00.(wejście od ul.Grójeckiej i od  ul. Tarczyńskiej)
Adres mailowy: andrzejj7@wp.pl 

 
Jan Józef Kasprzyk (ur. w 1975 r. w Warszawie) historyk, działacz społeczny, samorządowiec.
Od 1998 r. Prezes Związku Piłsudczyków, od 2010 r. wiceprezes Instytutu Józefa Piłsudskiego Poświęconego Badaniu Najnowszej Historii Polski, Komendant Główny Związku Strzeleckiego w latach 2002-2008, komendant corocznego Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej oraz organizator ogólnopolskich konkursów literackich, plastycznych i recytatorskich poświęconych najnowszej historii Polski. Od 1995 r. związany z Centrum Estradowym Muzeum Kolekcji Jana Pawła II, występował także w wielu spektaklach w Teatrze Polskim i Teatrze Rozmaitości oraz widowiskach historycznych. Autor wielu publikacji książkowych i prasowych oraz audycji radiowych i telewizyjnych poświęconych II Rzeczypospolitej i obozowi piłsudczykowskiemu. W 2008 r. koordynator obchodów Roku Zbigniewa Herberta. Od 2009 r. rzecznik Biblioteki Narodowej.
Radny Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy od 2002 r. W latach 2005-2006 - Przewodniczący Rady, od 2006 r. - Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy. Członek Rady Politycznej PiS w latach 2006 - 2010. W rządach Prawa i Sprawiedliwości doradca i rzecznik Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od czerwca 2010 r. współorganizator comiesięcznych obchodów Tragedii Smoleńskiej.
Za działałność na rzecz upowszchniania postaw patriotycznych wśród młodego pokolenia odznaczony został w 2009 r. przez Prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Zasługi.

Edward Markowski:
Wykształcenie wyższe, matematyk, mieszkaniec Ochoty od kilku pokoleń, wieloletni nauczyciel szkół ochockich. Radny Dzielnicy Ochota - 5 kadencję. W latach 1993 - 1994 wiceprzewodniczący Rady Gminy Ochota, zastępca naczelnika wydziału w Kuratorium Warszawskim, Dyrektor Ekonomiczny Oświaty na Ochocie (ZEAS). Radny Gminy Warszawa Centrum, członek komisji ds. modernizacji Bazaru Banacha, przeciwnik budowy na tym terenie budynków TBS i likwidacji wielu miejsc pracy kupców.
Odznaczony z żoną Ireną medalami św. Stanisława "Zasłużony dla Archidiecezji Warszawskiej" przez Jego Ekscelencję Ks. Arcybiskupa Kazimierza Nycza. Dekoracji dokonał 22 sierpnia 2010 r. Jego Ekscelencja Ks. Biskup Stanisław Budzik - sekretarz Episkopatu Polski.
Pracuje w Komisji Budżetowej oraz Komisji Przestrzennej i Ochrony Środowiska
W czasie wolnym od pół wieku uprawia wędkarstwo (sport, który uczy cierpliwości i pokory)
Komisje:
Komisja Oświaty, Wychowania i Sportu
Komisja Polityki Gospodarczej, Budżetu i Finansów
Komisja Polityki Przestrzennej, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska

Wiesław FigielJakub Banaszek