WITAMY SERDECZNIE NA STRONIE KOMITETU PiS OCHOTA

poniedziałek, 9 marca 2015

Dudy Juliana w dniu Świętego Patryka

Zapraszamy na spotkanie z muzyką irlandzkich pubów w dniu św. Patryka. Dudy Juliana to kapela grająca muzykę irlandzką i szkocką - zarówno piosenki (zwykle tłumaczone przez członków zespołu na język polski) jak i melodie ludowe.

Zespół wystąpił na kilku przeglądach piosenki studenckiej i autorskiej zdecydowanie wyróżniając się, żywiołowością i pełnymi życia tekstami, od smutnych nastolatek w czarnych, przydługich swetrach (za co zresztą został kilkakrotnie nagrodzony).

Dudy Juliana wystąpiły m.in. na festiwalach celtyckich w Dowspudzie i Poznaniu.
Od początku zespół chciał grać muzykę podobną do tej jaką można usłyszeć w irlandzkich i szkockich pubach. Pierwotnie największą inspiracją były proste, surowe wręcz, ale zniewalające autentyzmem i radosnym nastrojem nagrania zespołu The Dubliners. Potem za jeden z celów istnienia zespół postawił przybliżenie polskiej publiczności pięknej, pełnej życia i humoru poezji tych piosenek. Z czasem, Dudy Juliana zaczęły odkrywać także urok melodii i tańców - dziś mają ich coraz więcej w repertuarze. Mimo pewnych zmian repertuarowych nadal, bez wątpienia, nie jest to muzyka zwana czasem muzyką celtycką. Najważniejsza w graniu "dud" jest wciąż wartość przekazu i radosny nastrój zabawy.

Bilety: 15 zł normalne | 10 zł ulgowe  w ramach Karty Warszawiaka i Karty Młodego Warszawiaka
Pawilon POD OKIEM, ul. Grójecka 79
www.oko.com.pl