WITAMY SERDECZNIE NA STRONIE KOMITETU PiS OCHOTA

wtorek, 10 lutego 2015

Bałkańskie święto wina TRIFON ZAREZAN, Koncert zespołu SARAKINA BALKAN BAND - 14.02. godz. 19.00

Bałkańskie święto wina  TRIFON ZAREZAN
Koncert zespołu SARAKINA BALKAN BAND
14.02. godz. 19.00 sobota

W programie: koncert zespołu Sarakina Balkan Band oraz tańce bałkańskie, takie jak: prawo horo, dajczowo horo, elenino horo,  raczenica, makedonsko horo, kopanica. Stojan Uzunov opie o święcie wina, nie zabraknie również prezentacji o obyczaju podcinania winorośli.

Trifon Zarezan to pierwsze wiosenne święto Bułgarów, jest świętowane przez hodowców winorośli, karczmarzy, oraz wszystkich miłośników wina. Obrządek tego święta polega na podcinaniu winorośli i symbolizuje zbliżającą się wiosnę.


Zespół SARAKINA to polsko-bułgarsko-czeska grupa muzyczna łącząca muzykę bałkańską z folkiem, jazzem i world music. Kompozycje i aranżacje z wpływami bułgarskiej muzyki ludowej, klasycznej jak i z elementami improwizacji jazzowej przenoszą klimaty etniczne do muzyki artystycznej. Zespół tworzą profesjonalni muzycy, absolwenci wyższych szkół muzycznych, grający na takich instrumentach jak: akordeon, klarnet, kontrabas, kaval, dudy, tupan, tabmura.  SARAKINA koncertuje od 1999 roku a w swoim dorobku ma nagrane 5 płyty: Sarakina (2001), Junctions (2004), Fryderykata (2008) i Dance of fire (2012) oraz Live in studio (2014).
Skład zespołu:
Jacek Grekow –  kaval, dudy, akordeon
Jan Mlejnek – klarnet, tambura
Mateusz Bielski – kontrabas
Krzysztof Ostasz – perkusja, tupan
Eliza Sacharczuk – wokal

bilety: 20 zł przedsprzedaż, 25 zł w dniu koncertu
sala widowiskowa OKO, ul. Radomska 13/21 (wejście C)
Źródło: www.oko.com.pl