WITAMY SERDECZNIE NA STRONIE KOMITETU PiS OCHOTA

środa, 13 marca 2013

Manifestacja 10 kwietnia 2013 - msza, marsz, miasteczko namiotowe

Manifestacja na 100 TYS. OSÓB i miasteczko namiotowe przed KANCELARIĄ PREMIERA - co będzie się działo w TRZECIĄ rocznicę KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ?
W związku z obchodami trzeciej rocznicy katastrofy smoleńskiej planowanych jest wiele wydarzeń związanych z tą wielką tragedią. Wśród nich zapowiadana jest m.in. manifestacja w Warszawie oraz prezentacja kolejnego raportu zespołu parlamentarnego badającego katastrofę smoleńską. Kluby GAZETY POLSKIEJ chcą także zorganizować miasteczko namiotowe przed kancelarią premiera.
Za organizację obchodów odpowiedzialne są m.in. Prawo i Sprawiedliwość, kluby "Gazety Polskiej", stowarzyszenie Solidarni 2010 oraz Ruch Społeczny im. Lecha Kaczyńskiego.
W poniedziałek, 12 marca przedstawiciele PiS zgłosili w stołecznym ratuszu wnioski o zarejestrowanie kilku zgromadzeń na 10 kwietnia. Od godz. 6.00 do 22.00 ma być zajęte Krakowskie Przedmieście przed Pałacem Prezydenckim. - Zgłosiliśmy 100 tys. uczestników - powiedział warszawski radny PiS Maciej Wąsik.
Jak co miesiąc, politycy PiS rano po mszy w kościele seminaryjnym złożą wieńce przed Pałacem Prezydenckim, a wieczorem po mszy w katedrze św. Jana odbędzie się przemarsz przed siedzibę prezydenta. Naprzeciwko Pałacu Prezydenckiego będzie ustawiona scena, na której mają przemawiać politycy PiS, członkowie rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej oraz mają odbywać się występy artystyczne. Z telebimów będą wyświetlane filmy poświęcone katastrofie. W okolicach pomnika Adama Mickiewicza ma być prezentowana wystawa plenerowa poświęcona Lechowi Kaczyńskiemu.
Poseł PiS Antoni Macierewicz, który jest także szefem parlamentarnego zespołu badającego katastrofę powiedział, że jeszcze w tym tygodniu poinformuje o planach zespołu na 10 kwietnia. PAP informuje, że tego dnia ma zostać przedstawiony kolejny cząstkowy raport poświęcony przebiegowi katastrofy.
Źródło: http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/manifestacja-na-100-tys-osob-i-miasteczko-namiotowe-przed-kancelaria-premiera-co-bedzie-sie-dzialo-w_311558.html